Татаристондаги ёнғинда 5 нафар ўзбекистонлик ҳалок бўлди
Татаристоннинг Малореченский қишлоғидаги чорвачилик мажмуаси ҳудудида ишчиларнинг вақтинчалик яшаш уйи ёниб кетди. Бу ҳақда Россия Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, бино ичида 39 киши бўлган. 33 киши мустақил равишда ташқарига чиқа олган, улардан бири жароҳатланган. Ўт ўчириш вақтида 6 нафар эркакнинг жасади топилган.
Ўзбекистон ТИВ матбуот хизматининг аниқлик киритишича, ҳалок бўлганлар орасида 5 нафар ўзбекистонлик бўлган. Яқин орада ҳодиса юзасидан баёнот берилиши қўшимча қилинди.
Россия ФВВнинг 14 нафар мутахассиси ва 4 та техника воситаси 300 квадрат метр майдондаги ёнғинни бартараф этди. Дастлабки маълумотларга кўра, бу электр ускуналаридан фойдаланиш қоидаларини бузиш билан боғлиқ.

The temporary living house for workers in the livestock complex in the village of Malorechenskiy in Tatarstan was burnt down. This was reported by the Press Service of the Russian Ministry of Emergency Situations here.
It was noted that there were 39 people inside the building. 33 people were able to get out on their own, one of whom was injured. The bodies of 6 men were found during the firefighting.
According to the clarification provided by the Press Service of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, among the deceased were 5 citizens of Uzbekistan. It was added that a statement regarding the incident would be issued shortly.
14 specialists and 4 units of equipment from the Russian EMERCOM extinguished the fire covering an area of 300 square meters. According to preliminary data, this was related to the violation of electric equipment usage rules.
One week earlier, 5 citizens of Uzbekistan died in a traffic accident in the Ulyanovsk region of Russia.