Тошкентда ҳарбий-ватанпарварлик югуриш мусобақаси ғолиблари аниқланди
"Янги Ўзбекистон" боғида Ватан ҳимоячилари куни ва Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 33 йиллигига бағишланган "Мен ғолиб" ватанпарварлик югуриш мусобақаси бўлиб ўтди.
Мусобақанинг 10 км. масофадаги баҳсларида марра чизиғини 30 дақиқа 6 сонияда босиб ўтган Шоҳруҳ Давлатов ғолибликни қўлга киритган бўлса, Ҳайитхон Абдумманопова аёллар ўртасидаги баҳсларда 36 дақиқа 56 сония натижа билан олтин медалга сазовор бўлди. Шунингдек, турли йўналишдаги жамоавий беллашувларда Қуролли кучлар академияси, Ички ишлар академияси ва Мудофаа вазирлиги жамоалари тенгсиз бўлди.
Шуни таъкидлаб ўтиш лозимки, "Мен ғолиб" ватанпарварлик югуриш мусобақаси иштирокчилар ўртасида ватанпарварлик ва ҳамжиҳатлик руҳининг ёрқин ифодаси бўлиб, соғлом турмуш тарзини оммалаштиришга хизмат қилди.

The winners of the military-patriotic running competition in Tashkent have been determined.
"The New Uzbekistan" park hosted the "I am a Winner" patriotic running contest dedicated to the Defender of the Homeland Day and the 33rd anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan.
In the 10 km distance competitions, Shohrukh Davlatov won by crossing the finish line in 30 minutes and 6 seconds, while Hayithon Abdummanopova won the gold medal among women with a time of 36 minutes and 56 seconds. Additionally, in various team competitions, the Armed Forces Academy, the Internal Affairs Academy, and the Ministry of Defense teams were unmatched.
It should be emphasized that the "I am a Winner" patriotic running contest was a bright manifestation of patriotism and solidarity among the participants, promoting a healthy lifestyle.