Дам олиш кунлари Ўзбекистонда ҳарорат кўтарилади
Ўзгидромет хабарига кўр, дам олиш кунлари республикамиздан совуқ ҳаво массалари чекина бошлайди. Бутун республика бўйлаб ҳаво ҳарорати кўтарилиши фонида қуёшли об-ҳаво бўлиши кутилмоқда. Эртага кечаси ҳаво ҳарорати 2-7 даража совуқ оралиғида сақланиб, кундузи 7-12 даража илиққача кўтарила бошлайди, якшанба куни эса кечаси ҳаво ҳарорати 2 даража совуқ-3 даража илиққача, кундузи 9-14 даража илиққача кўтарилади.
24-25 январда бази жойларда шамол 13-18 м/с гача тезликда эсади.
Тошкент ва Наманган вилоятларининг тўгли ҳудудларида қор кўчиши хавфи мавжуд.
Пойтахтда: Дам олиш кунлари ёғингарчилик кутилмайди, шамол 3-8 м/с тезликда эсади. Эртага кечаси ва эрталаб туман тушиши мумкин, ҳаво ҳарорати кечаси 3-5 даража совуқ, кундузи 8-10 даража илиқ бўлади. Якшанба куни кечаси ва эрталаб туман тушиши мумкин, ҳаво ҳарорати кечаси 0-2 даража илиққача, кундузи 11-13 даража илиққача кўтарилади.

According to the Uzbek Hydro-meteorological Service, the cold air masses will start receding from our republic during the weekend. It is expected to have sunny weather across the entire republic against the backdrop of rising air temperatures. Tomorrow night, the air temperature will be maintained between 2-7 degrees cold, and during the day it will start to rise to 7-12 degrees warm, whereas on Sunday night the air temperature will be between 2 degrees cold to 3 degrees warm, and during the day it will rise to 9-14 degrees warm.
On January 24-25, some places will experience wind speeds of 13-18 m/s.
There is a risk of avalanches in the mountainous areas of Tashkent and Namangan regions.
In the capital: No precipitation is expected during the weekend, wind will blow at a speed of 3-8 m/s. Fog is possible tomorrow night and in the morning, with air temperatures at night 3-5 degrees cold, during the day 8-10 degrees warm. On Sunday night and in the morning, fog is possible, with air temperatures at night up to 0-2 degrees warm, during the day it will rise to 11-13 degrees warm.