Оққўрғонда эри томонидан калтакланган 23 ёшли аёл шифохонада вафот этди
Эркакка нисбатан қўзғатилган жиноят иши Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 126(1)-моддаси 8-қисмими “г” бандига қайта малакаланиб, тергов ҳаракатлари давом этмоқда.
'Оққўрғонда эри томонидан калтакланган 23 ёшли аёл шифохонада вафот этди'ning rasmi
Куни кеча Оққўрғон туманида турмуш ўртоғини калтаклаган 37 ёшли эркак ИИО томонидан процессуал тартибда ушлангани, ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилгани ва аёл тиббий муолажа олаётгани ҳақида хабар берилган эди.
Вилоят ИИБ Матбуот хизматининг маълум қилишича, 23 ёшли аёл кўрсатилган тиббий муолажаларга қарамай бугун шифохонада вафот этди.
Тошкент вилояти Ички ишлар Бош бошқармаси марҳумнинг яқинларига чуқур таъзия ва ҳамдардлик билдирди.
Шунингдек, мазкур ҳолат жабрланувчининг ўлимига олиб келгани сабабли қўзғатилган жиноят иши Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 126(1)-моддаси 8-қисмими “г” бандига қайта малакаланиб, тергов ҳаракатлари давом этаётганини маълум қилинди.

In Okkurghon, a 23-year-old woman beaten by her husband has died in the hospital.
A criminal case against a man has been reclassified under Part 8, Section "g" of Article 126(1) of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and investigative actions are continuing.
Image of 'In Okkurghon, a 23-year-old woman beaten by her husband has died in the hospital.'
Last night in the Oqqo'rg'on district, a 37-year-old man was detained in a procedural manner by the law enforcement agencies for beating his wife, it was reported that a criminal case had been initiated regarding the incident, and that the woman was receiving medical treatment.
According to the Press Service of the Regional Internal Affairs Department, the 23-year-old woman died in the hospital today despite the medical treatments provided.
The Tashkent Regional Directorate of Internal Affairs expresses its deep condolences and sympathy to the relatives of the deceased.
Furthermore, due to the death of the victim, the criminal case initiated has been reclassified under Article 126(1) part 8 clause "g" of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and the investigation is ongoing.