Сирдарё вилояти прокурорининг катта ёрдамчиси кучли таъсир қилувчи дори билан ушланди
Кучли таъсир қилувчи дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказилди, дея хабар қилмоқда ДХХ матбуот хизмати.
Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан Тошкент вилояти Зангиота тумани ҳудудида ўтказилган тезкор тадбирда, Сирдарё вилояти прокурорининг катта ёрдамчиси бошқарувида бўлган “Спарк” русумли автомашина тўхтатилиб, кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина салонида 50 дона “Зардекс” кучли таъсир қилувчи дори воситаси борлиги аниқланиб, процессуал тартибда расмийлаштириб олинди.
Шунингдек, тезкор тадбир давом эттирилиб, унга мазкур дори воситаларини сотган Cамарқанд вилоятининг Булунғур туманида истиқомат қилувчи, 1997 й.т. фуқаро Тошкент шаҳрида қўлга олинди ва ундан ҳам 300 дона “Зардекс” кучли таъсир қилувчи дори воситаси ашёвий далил сифатида олинди.
Таъкидлаш лозимки, ушбу кучли таъсир қилувчи дори воситалари Қирғиз Республикасидан ноқонуний йўллар билан олиб келинган.

The senior assistant to the prosecutor of the Syrdarya region was caught with a potent drug.
Image of 'The senior assistant to the prosecutor of the Syrdarya region was caught with a potent drug.'
A rapid operation against the illegal circulation of strong pharmaceutical drugs was conducted, the State Security Service's press service reports.
Law enforcement agencies conducted a swift operation in the Zangiota district of Tashkent region, where a "Spark" model car, under the supervision of the Senior Assistant Prosecutor of the Syrdarya region, was stopped and inspected.
As a result, it was found in the car cabin 50 pieces of the strong pharmaceutical drug “Zardex” were discovered and duly registered in a procedural order.
Additionally, the rapid action was continued, and a citizen born in 1997, residing in Bulungur district of Samarkand region, who sold these pharmaceutical drugs, was detained in Tashkent city, and 300 pieces of the strong pharmaceutical drug “Zardex” were taken as physical evidence.
It should be noted that these strong pharmaceutical drugs were illegally brought from the Kyrgyz Republic.