Жиноий гуруҳда икки нафар ташкилотчи ҳамда 20га яқин операторлар фаолият юритган.
Тошкент шаҳар ИИББ, ДХХ билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда Мирзо Улуғбек туманида жойлашган уйлардан бирини ижарага олиб, у ерда колл-марказ фаолиятини қўлга қўйишгани аниқланди.
Улар фуқароларга сохта қўнғироқлар орқали фирибгарлик йўли билан уларни алдаб, мол-мулкларини талон-тарож қилиш билан шуғулланиб келишган ушбу жиноий гуруҳда икки нафар ташкилотчи ҳамда 20га яқин операторлар фаолият юритган.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида гумонланувчилардан 15 мингдан ортиқ фуқароларнинг абонент рақамлари, шахсга доир маълумотлари, гиёҳвандлик моддалари, 35 дона уяли алоқа воситалари, 10 дан ортиқ банк пластик карталари ашёвий далил сифатида расмийлаштириб олинди.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 278/4-моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, гумонланувчилар қамоққа олинган.

In a rapid operation conducted in collaboration with the State Security Service by the Tashkent City Police Department, it was discovered that a call center operation was established in a rented house in the Mirzo Ulugbek district as identified.
This criminal group, which has been involved in defrauding citizens through fake calls and plundering their property, consisted of two organizers and nearly 20 operators.
During the rapid operation, over 15,000 citizens' subscriber numbers, personal information, narcotics, 35 mobile devices, and more than 10 bank plastic cards were formally seized as physical evidence from the suspects.
In relation to this case, a criminal case has been initiated under Article 278/4 of the Criminal Code, and the suspects have been detained.