АҚШда учувчи паспортини унутиб қолдиргани учун самолёт ортга қайтди
Американинг United Airlines авиакомпаниясининг Лос Анжелесдан Шанхайга учаётган самолёти учувчилардан бири паспортини унутиб қолдиргани сабабли орқага қайтишига тўғри келди. Бу ҳақда компания матбуот хизматига таяниб, CNN хабар берди.
Маълум қилинишича, самолёт бортида 257 нафар йўловчи ва 13 нафар экипаж аъзоси бўлган. Учоқ маҳаллий вақт билан соат 14:00 да ҳавога кўтарилган. Самолёт икки соатлик парвоздан сўнг ортга қайтиб, Сан Францискога йўл олган ва соат 17:00 атрофида қўнган.
Учувчининг ёнида паспорти йўқ эди. Мижозларимизни ўша куни кечқурун манзилга етказиш учун янги экипаж ташкил қилдик. Уларга овқатланиш ва компенсация учун ваучерлар тақдим этилди, дейилади авиакомпания баёнотида.
Тўрт соатдан кейин Сан Францискодан Шанхайга янги экипаж парвоз қилган ва манзилга тахминан олти соат кечикиб қўнган.

Due to the pilot forgetting his passport, the plane returned back in the USA.
A United Airlines flight from Los Angeles to Shanghai had to turn back because one of the pilots forgot his passport, according to the company's press service as reported by CNN reported.
It was reported that the plane had 257 passengers and 13 crew members on board. The flight took off at 14:00 local time. After two hours of flight, the plane turned back, heading to San Francisco and landed around 17:00.
The pilot did not have his passport with him. We organized a new crew to get our customers to their destination that evening. They were provided with meal vouchers and compensation, the airline's statement said.
The new crew flew from San Francisco to Shanghai four hours later, and the flight arrived at its destination approximately six hours late.