Чинозда эркак аёли ва қайнонасини пичоқлади
Тошкент вилоятида 25 ёшли эркак аёли ва қайнонасини пичоқлаб ўлдирди. Бу ҳақда darakchi.uz сўровига биноан Бош прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов маълум қилди.
Билдирилишича,  ҳолат  жорий йилнинг 19 март куни соат 20:00 ларда Чиноз тумани Обиҳаёт маҳалласида содир бўлган. Бўстон кўчаси 48-уйда яшовчи 2000 йилда туғилган К.А. бирга яшаб келган аёли Р.Ф. билан ўзаро рашк оқибатида жанжаллашиб, жанжал вақтида аёлни ошхона пичоғи билан турли жойларига тан жароҳати етказиб, уни қасддан ўлдирган.
Шунингдек, ушбу жанжални эшитиб, қизини ажратиш мақсадида келган 1978 йилда туғилган қайнонаси М.Ш.ни ҳам ошхона пичоғи билан турли жойларига қасддан уриб, уни ҳам ўлдирган.
Мазкур ҳолат юзасидан Чиноз туман прокуратураси томонидан эркакка нисбатан Жиноят кодексининг 97-моддаси (Қасддан одам ўлдириш) 2-қисми “а”, “ж” бандлари билан жиноят иши қўзғатилган.

In the Tashkent region, a 25-year-old man stabbed his wife and mother-in-law to death. This was reported by Hayot Shamsutdinov, the press secretary of the Prosecutor General's Office, in response to an inquiry by darakchi.uz.
It is reported that the incident occurred on March 19 of this year at around 20:00 in the Obihayot neighborhood of Chinaz district. K.A., born in 2000 and residing at 48 Bostan Street, quarreled with his cohabiting wife R.F. due to jealousy, and during the altercation, inflicted fatal stab wounds on her with a kitchen knife.
Furthermore, hearing the altercation, the mother-in-law, M.Sh., born in 1978, who came to separate her daughter, was also deliberately stabbed in various places with a kitchen knife, resulting in her death as well.
In relation to this incident, the Chinaz district prosecutor's office has initiated a criminal case against the man under Article 97 (Premeditated murder) parts 2 "a", "g" of the Criminal Code.