Қашқадарёда ЙТҲ ортидан икки киши ҳалок бўлди
Қашқадарё вилоятининг Қарши туманида вояга етмаган ўсмир машина бошқариб, ҳалокатга учради. Машина ичида бўлган шерикларидан икки нафари ҳодиса жойида вафот этди. Бу ҳақда “Ҳудуд” дастурида маълум қилинди.
Билдиришича, жорий йилнинг 19 апрель куни Қарши тумани “Қозикент” маҳалласида 14 ёшли вояга етмаган бола ўз отасининг машинасини рухсатсиз олиб чиққан ва ҳалокатга учраган. Оқибатда автомашина ичида бўлган унинг икки нафар дўсти воқеа жойида ҳалок бўлган.
Қайд этилишича, машина салонида жами 5 киши бўлган. 2011 йилда туғилган мактаб ўқувчиси “Gentra” русумли машинани тез ҳайдаши оқибатида бошқарувни йўқотган ва йўл четида тўхтаб турган юк машинасига бориб урилган.
Маълум қилинишича, мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 266-моддаси (транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган ва айни дамда Қарши туман ички ишлар органлари томонидан суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

In the Karshi district of the Kashkadarya region, a minor was involved in a car accident. Two of the accomplices who were in the car died at the scene. This was announced on the "Hudud" program.
According to the report, on April 19th of this year, a 14-year-old minor illegally drove his father's car in the Qozikent neighborhood of Qarshi district and crashed. As a result, two of his friends, who were in the car, died at the scene.
It is noted that there were 5 people in the car. A schoolboy born in 2011 lost control of a Gentra and collided with a parked truck on the side of the road.
It was reported that a criminal case has been initiated under part 3 of Article 266 of the Criminal Code (violation of traffic safety rules or operation of vehicles), and investigative actions are currently being carried out by the internal affairs bodies of the Karshi district.