Тошкентдаги чорраҳада ЙПХ инспекторини “Tracker” уриб юборди
Жорий йилнинг 23 апрель куни Тошкентдаги чорраҳада ЙПХ инспекторини “Tracker” уриб юборди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, соат 08:30 атрофида пойтахтнинг Дўрмон йўли ва Мирзо Улуғбек кўчалари кесишмасидаги чорраҳада хизмат олиб бораётган ЙПХ инспектори — сержант Анвар Тоштемировни “Tracker” urib кетган.
Шифохонага олиб борилган инспекторга ўнг ва чап қўл кўплаб шилинмалари, чап чаноқ суягининг бир неча жойдан синиши, чап тизза соҳаси ва оёқ юмшоқ тўқималарининг лат ейиши ташхиси қўйилган.
“Тирбандликнинг олдини олиш мақсадида чорраҳага чиқиб, унинг марказида ўзимга қулай жойни танладим. Учинчи қатордан келдими ёки тўртинчи қатордан, билмайман, Tracker келиб урди. Ўша ердаги ҳамкасбларим, Миллий гвардия, ҳаммаси келиб, биринчи тиббий ёрдамни кўрсатди”, — дейди инспектор.

On April 23 of this year, a Tracker hit a traffic police inspector at an intersection in Tashkent. This was reported by the press service of the Main Department of Internal Affairs of the city of Tashkent.
It is noted that around 08:30, Sergeant Anvar Toshtemirov, a traffic police inspector, was hit by a Tracker at the intersection of Durmon Road and Mirzo Ulugbek streets in the capital.
The inspector, who was taken to the hospital, was diagnosed with multiple abrasions of the right and left arm, multiple fractures of the left pelvis, and bruises of the soft tissues of the left knee and leg.
"In order to avoid traffic jams, I went to the intersection and chose a convenient place in its center. Whether it came from the third row or from the fourth, I don't know, Tracker came and hit. My colleagues there, the National Guard, all of them came and provided first aid," the inspector said.