Тошкентдаги бозорда ИИБ ходими пичоқланди
Пост-патруль хизмати инспектори фуқарони текшираётганда пичоқ билан тўсатдан ходимга ҳужум қилиб, бўйин қисмига жароҳат етказган.
'Тошкентдаги бозорда ИИБ ходими пичоқланди'ning rasmi
19 май куни Юнусобод тумани Юнусобод деҳқон бозори ҳудудида хизмат олиб бораётган Юнусобод тумани ИИО ФМБ Пост-патруль хизмати инспектори сафдор И.Ибрагимов ер ости тушиш йўли олдида ўтиб кетаётган фуқаро ўзининг хатти-ҳаракатлари билан шубҳа уйғотганлиги сабабли, уни тўхтатиб текшираётган бўлган. Бироқ фуқаро ёнида бўлган пичоқ билан тўсатдан ходимга ҳужум қилиб, бўйин қисмига жароҳат етказган.
Ходим тезкорлик билан касалхонага ётқизилиб, унинг ҳаётини сақлаб қолишга эришилган. Олиб борилган тезкор тадбирлар натижасида гумондор шахс ушланиб, аниқланишича, у 1963 йилда Жиззах вилоятида туғилган, Жиззах вилояти Пахтакор тумани яшовчи Х.А.Т. бўлиб, 2005 йилдан бери руҳий касалликлар диспансерида рўйхатда туради.
Ҳозирда ҳолат юзасидан Юнусобод тумани прокуратураси томонидан Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 25-97 моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Гумон қилинувчи процессуал тартибда ушланган.

A law enforcement officer was stabbed at a market in Tashkent.
When inspecting a citizen, an officer from the post-patrol service was suddenly attacked with a knife, inflicting a wound on the neck area.
Image of 'A law enforcement officer was stabbed at a market in Tashkent.'
On May 19, in the territory of Yunusobod Dehqon market of Yunusobod district, Patrol-Post Service Inspector of Yunusobod district, Sergeant I. Ibragimov, stopped and was inspecting a passerby whose actions had aroused suspicion near the underground passageway. However, the citizen suddenly attacked the officer with a knife, inflicting wounds on the neck area.
The officer was promptly hospitalized, and his life was saved. Following rapid response measures, the suspect was detained and identified as H.A.T., born in 1963 in Jizzakh region, a resident of Pakhtakor district of Jizzakh region, who has been registered at a psychiatric clinic since 2005.
Currently, the Yunusobod district prosecutor's office has initiated a criminal case under article 25-97 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and investigative actions are being carried out. The suspect has been detained in accordance with procedural order.