Тошкентда 22 ёшли йигит 19 ёшли танишини пичоқлаб қўйди
Аввалроқ, ижтимоий тармоқларда номаълум шахс жароҳат олганлиги акс этган видео тарқалди. Тошкент шаҳар ИИББ матбуот хизмати ҳолат юзасидан маълумот берди.
Қайд этилишича, жорий йилнинг 22 май куни тахминан соат 20:00 ларда Олмазор тумани “Чустий” маҳалласи ҳудудида 2003 йилда туғилган А.С. ўзининг таниши 2006 йилда туғилган С.Ў. билан келишмовчилик сабабли тортишиб қолган ва ўзаро жанжаллашиб кетган.
Жанжал вақтида фуқаро А.С. ўткир тиғли жисм билан С.Ў. га тан жароҳати етказган. Натижада жабрланувчи “Кўкрак қафаси орқа соҳаси чап томон кесиб санчилган жароҳати” ташхиси билан шифохонага жойлаштирилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 105-моддаси 2-қисми “м” банди ("Қасддан баданга ўртача оғир шикаст етказиш - қуролни ёки совуқ қурол сифатида фойдаланилиши мумкин бўлган ашёларни ишлатиб содир этилиши") билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

The injured citizen was hospitalized.
Earlier, a video had circulated on social media showing an unidentified person injured. The press service of the Tashkent City Police Department provided  information on the situation.
It is reported that on May 22 of this year, around 20:00, in the "Chustiy" neighborhood of the Olmazor district, A.S., born in 2003, got into a conflict with his acquaintance S.Ŏ., born in 2006, due to a disagreement and they ended up fighting.
During the conflict, citizen A.S. inflicted bodily harm on S.Ŏ. with a sharp object. As a result, the victim was hospitalized with a diagnosis of "a lacerated wound on the left side of the chest's back area."
Regarding this incident, a criminal case has been initiated under Article 105 Section 2 clause "m" of the Criminal Code ("Intentional infliction of moderate bodily harm - committed using a weapon or objects that could be used as cold weapons"), and investigative actions are being carried out.