Ижтимоий тармоқларда футбол майдонида ҳаваскор ўйинчилар ўзаро жанжаллашгани ҳақида хабарлар тарқалди. Ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИБ маълумот берди.
Қайд этилишича, шу йилнинг 29 май куни тахминан соат 21.00 ларда Шайхонтоҳур тумани, “Жар“ ўйингоҳида “Ликесуп“ лойиҳаси доирасида санъаткорлар ва блогерлар ўртасида футбол бўйича ўртоқлик учрашуви бўлиб ўтган.
Маълумотларга кўра, ўйин якунланганидан сўнг, 2004 йилда туғилган О.Ў. ижтимоий тармоқларда обуначиларини кўпайтириш ва ушбу ўйинга оммани эътиборни янада кўпроқ жалб қилиш (пиар) мақсадида гўёки жамоалар ўртасида жанжал келиб чиққанлигини саҳналаштиришган.
Мазкур ҳолат юзасидан Шайхонтоҳур тумани ИИО ФМБ томонидан текширув ўтказилиб, турнир иштирокчилари билан профилактик суҳбат ўтказилган. “Ликесуп“ лойиҳаси доирасида юз берган юқоридаги ҳолат жамоатчилик ўртасида кескин эътирозлар келтириб чиққанлиги ва ҳуқуқбузарлик содир этилишига сабаб бўлганлиги учун лойиҳа вақтинча тўхтатилган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан лойиҳа ташкилотчилари, ушбу жанжални саҳналаштирганлар ва унда иштирок этганларнинг барчасининг шахси аниқланиб, уларга нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг тегишли моддалари билан маъмурий баённома расмийлаштирилиб, тўпланган ҳужжатлар қонуний чора кўришлик учун жиноят ишлари бўйича Шайхонтоҳур тумани судига юборилган.

Reports of amateur players quarreling on the football field spread on social networks. The Tashkent City Police Department provided information on the situation.
It is noted that on May 29 of this year, around 21:00, in the Shaykhontohur district, at the “Jar” stadium, a friendly football match between artists and bloggers took place within the framework of the “Likesup” project.
According to the information, after the game ended, O.U., born in 2004, staged a quarrel between the teams for the purpose of increasing his followers on social networks and attracting more public attention to this game (PR).
An investigation was carried out by the Shaykhontohur district Department of Internal Affairs, and preventive talks were held with the participants of the tournament. The incident within the “Likesup” project caused significant public outcry and led to the commission of violations, resulting in the temporary suspension of the project.
Currently, the identities of the organizers of the project, those who staged the quarrel, and those who participated, have all been established. An administrative protocol under the relevant articles of the Administrative Liability Code has been officially documented, and the collected documents have been sent to the Shaykhontohur district court for legal action.