Илон Маск психотроп моддаларга қарамликда гумон қилинмоқда
Машҳур америкалик миллиардер ва Tesla ҳамда SpaceX компаниялари асосчиси Илон Маск гиёҳванд моддаларни тахмин қилинганидан ҳам кўпроқ миқдорда истеъмол қилаётгани ҳақидаги маълумотлар оммага ошкор бўлди. Бу ҳақда The New York Times нашри Маскга яқин манбаларга таяниб хабар бермоқда, дея ёзмоқда "Замон.уз".
Ушбу маълумотларга кўра, 53 ёшли миллиардер кетаминни баъзида ҳар куни қабул қилади, уни бошқа дорилар билан аралаштириб, баъзан эса шахсий зиёфатларда экстази ва психотроп қўзиқоринлар билан бирга истеъмол қилган. У бу одатни Трампнинг президентлик кампанияси вақтида ҳам давом эттирган.
Маскнинг гиёҳвандликка мойиллиги у билан ишлаётган мутахассислар ва компанияларга хавотирли ҳолат сифатида тақдим этилмоқда. Хусусан, унинг руҳий ҳолати нотекис, тажовузкорлик ва тез-тез кайфият ўзгариши соғлиғи билан боғлиқ муаммоларнинг мавжудлигидан дарак беради.
Илон Маск аввалроқ кетаминни шифокорлар тавсияси билан руҳий тушкунликни даволаш мақсадида қабул қилаётганини таъкидлаган ва ноқонуний моддаларни мунтазам истеъмол қилаётгани ҳақидаги хабарларни рад этган.
Эслатиб ўтамиз, Bloomberg Billionaires Index маълумотларига кўра, Маск ҳозирда 387 миллиард доллар бойлиги билан дунёнинг энг бой одами ҳисобланади.

Famous American billionaire and the founder of Tesla and SpaceX companies, Elon Musk, has been revealed to consume drugs in quantities larger than previously suspected. This information comes from sources close to Musk, as reported by The New York Times, according to "Zamon.uz".
According to these reports, the 53-year-old billionaire sometimes takes ketamine daily, mixing it with other drugs, and occasionally uses ecstasy and psychedelic mushrooms at private parties. He continued this habit during Trump's presidential campaign.
Musk's propensity for drugs is being presented as a concerning situation for the specialists and companies working with him. Specifically, it indicates problems related to his mental state, including instability, aggression, and frequent mood changes.
Elon Musk has previously stated that he takes ketamine under the advice of doctors to treat depression and has denied reports of regularly consuming illegal substances.
As a reminder, according to the Bloomberg Billionaires Index, Musk is currently considered the richest man in the world, with a fortune of $387 billion.