Эрон АҚШга огоҳлантириш берди
Эрон Олий раҳнамоси Али Хоманаий АҚШни Исроилнинг Эронга қарши агрессиясига қўшилмаслик ҳақида огоҳлантирди. Унинг фикрича, бундай ҳаракат Вашингтон учун оғир оқибатларга олиб келади. Бу ҳақда “Zamon.uz” маълум қилди.
“Эронни, унинг халқини ва тарихини биладиган ақлли инсонлар ҳеч қачон бу мамлакат билан таҳдид тили орқали гапирмайди. Эрон халқи ҳеч қачон таслим бўлмайди. Америкаликлар билиши керак: АҚШ ҳар қандай ҳарбий аралашув эвазига, шубҳасиз, тузатиб бўлмас зарар кўради”, — деди Хоманаий халққа қилган мурожаатида.
Унинг сўзларига кўра, АҚШ президенти Доналд Трампнинг баёнотлари, жумладан Теҳроннинг зудлик билан таслим бўлиши кераклиги ҳақидаги чақириқлари, Эроннинг сиёсий иродасини сусайтира олмайди.
Эрон Олий раҳнамоси шунингдек, Теҳронга қилинган ҳар қандай зарба жавобсиз қолмаслигини таъкидлади.
“Агар бизнинг ҳудудимиз ҳужумга учраса, бу жавобсиз қолмайди”, — деди у.
Маълумотларга кўра, аввалроқ Исроил томонидан уюштирилган ҳужумларда ракета омборлари ва қуролли инфратузилма объектлари нишонга олинган. Эрон қуролли кучлари ҳозирда тўлиқ шай ҳолатга келтирилган.

Khamenei responded to Trump's statements.
Iran's Supreme Leader Ali Khamenei warned the US against joining Israel in aggression towards Iran. In his opinion, such an action would lead to severe consequences for Washington. This was reported by “Zamon.uz” here.
“Any sane person who knows Iran, its people and its history, would never speak to this country in the language of threats. The Iranian people will never surrender. Americans must know: the US will undoubtedly suffer irreparable damage for any military intervention,” — Khamenei said in his address to the nation.
According to his words, the statements by US President Donald Trump, including the calls for Tehran to surrender immediately, cannot diminish Iran's political will.
Iran's Supreme Leader also emphasized that any attack on Tehran would not go unanswered.
“If our territory is attacked, it will not remain unanswered,” — he said.
According to reports, past attacks by Israel targeted missile depots and armed infrastructure facilities. The Iranian armed forces are currently in a state of full readiness.