Қарши тиббиёт бирлашмасида тендерлар бир фирмага топширилганми?
Ижтимоий тармоқлар орқали Қарши туман тиббиёт бирлашмаси томонидан “лаборатория хизмати” учун ўтказилган 20 дан ортиқ танловларида фақат битта фирма ғолиб бўлиб келаётганлиги ҳолати бўйича танқидий материал эълон қилинган.
Мазкур ҳолат бўйича Рақобат қўмитасининг Қашқадарё вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан ўрганиш ва таҳлил ишлари олиб борилди.
Текширув давомида  тегишли қонун бузилиш ҳолати аломатлари билан Қарши туман тиббиёт бирлашмасига Махсус комиссия томонидан тегишли тартибда иш қўзғатилди.

Through social networks, critical material has been published concerning the situation where only one firm has been winning in more than 20 competitions for the “laboratory service” conducted by the Karshi district medical association.
Regarding this issue, investigation and analysis activities have been carried out by the Competition Committee's Regional Department of Kashkadarya.
During the inspection, a Special Commission initiated proceedings against the Karshi district medical association in the proper manner due to signs of relevant legal violations.
“Additional information will be provided upon the conclusion of the case review,” — it is stated in the comment.