Римда ёқилғи қуйиш шохобчасида портлаш содир бўлди
Римда ёқилғи қуйиш шохобчасида портлаш содир бўлди, 20 дан ортиқ киши жароҳат олди. Бу ҳақда Sky News хабар берди.
Шаҳарнинг шарқида жойлашган Пренестино туманида содир бўлган портлаш оқибатида камида 21 киши жароҳат олган. Жароҳатланганларнинг беш нафари оғир аҳволда.
Дастлабки маълумотларга кўра, воқеа маҳаллий вақт билан соат 8:00 да содир бўлган. Eni компаниясига қарашли ёқилғи қуйиш шохобчасида юк машинаси қувурга урилганидан сўнг, ёнғин бошланган. Воқеа жойига ўт ўчирувчилар ва полиция чақирилган. Ўт ўчирувчилар ёнғинни ўчиришга уринаётган вақтда кучли портлаш юз берган.
Портлаш натижасида яқин атрофдаги бинолар зарар кўрган, шунингдек, суд ҳужжатлари сақланадиган омборхонада ёнғин чиққан. Ҳуқуқ-тартибот идоралари буйруғи билан яқин атрофдаги метро станцияси вақтинча ёпилган.

An explosion occurred at a gas station in Rome.
The explosion, which took place in the eastern Prenestino district of the city, resulted in at least 21 people being injured. Five of the injured are in critical condition.
According to preliminary information, the incident occurred at 8:00 local time. A fire started at a gas station owned by the Eni company after a truck collided with a pump. Firefighters and police were called to the scene. A significant explosion occurred while firefighters were attempting to extinguish the fire.
As a result of the explosion, nearby buildings were damaged, and a fire broke out in a warehouse where court documents are stored. A nearby metro station was temporarily closed by order of law enforcement authorities.