Тошкентда ноқонуний сигарет сотган фуқаро қўлга тушди
Пойтахт Тошкентнинг Чилонзор туманида электрон тамаки маҳсулотларининг савдоси билан шуғулланиб келган шахс ушланди. Бу ҳақда Бош прокуратураси ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, Чилонзор туманида тамаки маҳсулотларининг ноқонуний савдоси билан шуғулланиб келган. У.Х. фуқаро М.Қ.га хорижда ишлаб чиқарилган тегишли ҳужжатлари бўлмаган 5 турдаги 255 дона электрон тамаки маҳсулотларини 40 млн сўмга сотган вақтида ушланиб, ушбу маҳсулотлар ашёвий далил сифатида олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят 186-1-моддаси (этил спирти, алкоголли маҳсулот ва тамаки маҳсулотини қонунга хилоф равишда муомалага киритиш ёки ишлаб чиқариш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

A person engaged in the sale of electronic tobacco products in the Chilanzor district of the capital Tashkent has been detained. This was reported by the Information Service of the Department for Combating Economic Crimes under the Prosecutor General's Office.
It was noted that the individual was involved in the illegal trade of tobacco products in the Chilanzor district. Citizen U.Kh. was detained while selling 255 units of five types of electronic tobacco products, manufactured abroad without proper documentation, to M.K. for 40 million soums, and these products were seized as material evidence.
In connection with this incident, a criminal case has been initiated under Article 186-1 of the Criminal Code (illegal production or circulation of ethyl alcohol, alcoholic beverages, and tobacco products), and investigative actions are being carried out.