Тошкентда ЙТҲ оқибатида 19 ёшли skuter йўловчиси ҳалок бўлди
Тошкентнинг Янгиҳаёт туманида скутер йўловчиси Lacetti ва Isuzu билан содир бўлган ЙТҲ да вафот этди. Скутер йўловчиси 19 ёшда бўлган. Бу ҳақда ЙҲХБ хабар берди.
Билдирилишича, 2 август куни 19:00 лар атрофида Пойтахтнинг Янгиҳаёт туманида 2 та автомашина тўқнашуви оқибатида йўл транспорт ҳодисаси юз берган. 2006 йилда туғилган М.С. олган тан жароҳатлари сабаб воқеа жойида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ Тергов бошқармаси томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари бошланган.

In Tashkent, a 19-year-old scooter rider died as a result of an accident.
A scooter rider died in a traffic accident involving a Lacetti and an Isuzu in the Yangihayot district of Tashkent. The scooter rider was 19 years old. The UzDIA reported this.
According to the report, on August 2, around 19:00, a road traffic incident occurred in the Yangihayot district of the capital as a result of a collision between two cars. M.S., born in 2006, died at the scene due to severe injuries sustained.
Regarding this incident, the Tashkent City DIA Investigation Department has initiated a criminal case under Part 2 of Article 266 of the Criminal Code and launched investigative actions.