Россиянинг Украинага ҳужуми ортидан мамлакатдаги шифохона ёниб кетди
Россиянинг Волгоград шаҳрида украин дронлари ҳужумидан сўнг нефтни қайта ишлаш заводи ва шифохона биносида ёнғин юз берди.
'Россиянинг Украинага ҳужуми ортидан мамлакатдаги  шифохона ёниб кетди'ning rasmi
19 августга ўтар кечаси Волгограддаги “Лукойл” компаниясига қарашли нефтни қайта ишлаш заводи (НҚИЗ)га дронлар зарбасидан сўнг ёнғин чиққани маълум қилинди. Бу ҳақда вилоят губернатори Андрей Бочаров баёнот берди.
Шунингдек, шаҳардаги 16-сонли касалхона биносининг том қисмида ҳам аланга чиққани тасдиқланди. Дастлабки маълумотларга кўра, жабрланганлар йўқ, беморлар бошқа бўлимларга кўчирилган.
Маҳаллий манбаларга кўра, Волгоград ва унинг атрофида бир кечада 15 дан ортиқ портлаш овозлари эшитилган. Россия Мудофаа вазирлиги тунги ҳужум чоғида 13 та дрон уриб туширилганини маълум қилган.
Мазкур НҚИЗ бир неча кун олдин ҳам ҳужумга учраган эди. Украина томони бу завод Россия армиясини ёқилғи билан таъминлаётганини билдирган.

On the night of August 19, a fire broke out at the Lukoil-owned oil refinery (OR) in Volgograd following a drone strike. This was announced by the regional governor Andrey Bocharov.
Additionally, a fire was confirmed on the roof of Hospital No. 16 in the city. Preliminary reports indicate no casualties, and patients were relocated to other departments.
According to local sources, over 15 explosions were heard in Volgograd and its surroundings overnight. The Russian Defense Ministry reported that 13 drones were shot down during the nighttime attack.
The same OR had been targeted a few days earlier. Ukraine has stated that this refinery supplies fuel to the Russian army.