Хайрия йиғиш тартиби қонун билан белгиланди: тартибни бузганлар жаримага тортилади
Эндиликда ҳомийлик хайрияларини фақат олдиндан эълон қилинган муддатда ва маълум мақсадлар учун йиғиш мумкин.
'Хайрия йиғиш тартиби қонун билан белгиланди: тартибни бузганлар жаримага тортилади'ning rasmi
21 август куни қабул қилинган қонунга кўра, Ўзбекистонда ҳомийлик хайрияларини йиғиш аниқ тартибга солинди.
Йиғимлар фақат маълум ҳомийлик олувчиларнинг манфаатларини кўзлаб ва белгиланган муддат доирасида амалга оширилади.
Тартибга амал қилмаслик фуқаролар учун 1 млн 236 минг сўмдан 2 млн 60 минг сўмгача, мансабдор шахслар учун эса 2 млн 60 минг сўмдан 2 млн 884 минг сўмгача жарима билан жазоланади.

According to the law adopted on August 21, the collection of charitable donations in Uzbekistan has been strictly regulated.
Collections can only be carried out for the benefit of specific charitable recipients and within a defined timeframe.
Failure to comply with the regulations is punishable by a fine ranging from 1 million 236 thousand to 2 million 60 thousand soums for citizens, and from 2 million 60 thousand to 2 million 884 thousand soums for officials.
For reference, three individuals who were deceiving citizens and fraudulently collecting donations were recently apprehended.