"Ташаббусли бюджет"да 35 та лойиҳа қўшимча ғолиб деб топилди
"Ташаббусли бюджет"нинг жорий йилги 2-мавсуми якунларига кўра, ғолиб бўла олмаган 35 та лойиҳа учун қўшимча маблағ ажратилди.
Халқ депутатлари туман (шаҳар) Кенгашлари томонидан ғолиб бўлмаган навбатдаги лойиҳаларни молиялаштириш учун маҳаллий бюджетнинг қўшимча маблағлари ҳисобидан 47 млрд 657 млн сўм ажратилиб, 35 та лойиҳа қўшимча равишда ғолиб деб топилди.
Маълумот учун: амалдаги тартибга кўра, халқ депутатлари туман (шаҳар) кенгашларига маҳаллий бюджетнинг қўшимча маблағлари ҳисобидан қўшимча тарзда ғолиб лойиҳаларни эълон қилиш ваколати берилган.

Thirty-five additional projects were declared winners in the "Innovative Budget".
According to the results of the second season of the "Tashabbusli budget" for the current year, additional funds were allocated for 35 projects that were unable to win.
An additional 47 billion 657 million soums were allocated from the local budget's extra funds to finance the projects that were not initially winners from the district (city) Councils of People's Deputies, and 35 additional projects were declared winners.
For reference: According to the current procedure, the district (city) Councils of People's Deputies are authorized to announce additional winning projects using the extra funds of the local budget.