Умра сафарини осонлаштириш учун “Nusuk Umrah” платформаси ҳам ишга туширилган.
Саудия Арабистони Ҳаж ва умра вазирлиги мамлакатнинг ҳар қандай визасига эга бўлганларга умра зиёратини адо этиш имкони берилганини маълум қилди. Бу ҳақда Gulf News хабар берди.
Маълум қилинишича, янгилик шахсий ва оилавий ташриф визалари, транзит, ҳамда иш визалари, шунингдек, сайёҳлик электрон визалари учун амал қилади. Умра сафарини осонлаштириш учун “Нусук Um” платформаси ҳам ишга туширилган. Ушбу платформага ташриф буюриб, қулай пакетни танлаш ва визани тезда олиш мумкин.
Ушбу қарор зиёратчилар учун сафарларни соддалаштириш ва кенгроқ имкониятлар яратиш борасидаги саъй-ҳаракатлар доирасида амалга оширилмоқда. Шу билан бирга, мамлакат “Саудия Визион 2030” дастури мақсадларига мувофиқ зиёратчилар учун қулайликлар яратишни давом эттириш ниятини билдирган. Вазирлик шунингдек, “Нусук Um” платформаси орқали Умра учун рухсатномаларни электрон тарзда олиш ва хизматларни бронь қилиш имконияти яратилганини қайд этган.

All types of visa holders in Saudi Arabia can perform the Umrah pilgrimage.
Saudi Arabia's Ministry of Hajj and Umrah announced that the opportunity to perform Umrah pilgrimage has been granted to holders of any visa of the country. This was reported by Gulf News.
It is reported that the new rule applies to personal and family visit visas, transit and work visas, as well as tourist e-visas. The "Nusuk Um" platform has also been launched to facilitate the Umrah journey. Through this platform, one can book a visit, choose a convenient package, and obtain a visa quickly.
This decision is being implemented within the framework of efforts to simplify travel and create broader opportunities for visitors. At the same time, the country expressed its intention to continue creating facilities for visitors in line with the objectives of the "Saudi Vision 2030" program. The Ministry also noted that the "Nusuk Um" platform has created the possibility of electronically obtaining permits for Umrah and booking services.