Эквадорда президент кортежига яна ҳужум қилинди
Эквадорнинг Кануар провинциясида Президент Даниэл Нобоанинг кортежи юзлаб намойишчилар томонидан яна тошбўрон қилинди. Экология вазири Инес Манзанонинг айтишича, давлат раҳбари сув тозалаш иншооти очилиш маросимига кетаётган вақтда тахминан 500 киши кортежни ўраб олиб, ҳужум қилган.
Расмийларга кўра, президент машинасида ўқ излари аниқланган. Ҳолат бўйича камида 5 киши ҳибсга олинган ва уларга “терроризм” ҳамда “қотилликка суиқасд” моддаси бўйича айблов қўйилиши кутилмоқда.
Мамлакатда намойишлар сентябрь ойидан бери давом этмоқда. Улар ҳукуматнинг ёқилғига бериладиган субсидияларни бекор қилгани ортидан бошланган.

In Ecuador, the president's court was attacked again.
In Ecuador's Cañar province, President Daniel Noboa's motorcade was again pelted with stones by hundreds of protesters. According to the Minister of the Environment, Inés Manzano, when the head of state was on his way to the inauguration ceremony of a water treatment plant, approximately 500 people surrounded the motorcade and attacked it.
According to officials, bullet marks were found on the presidential car. At least 5 people have been arrested in connection with the incident, and they are expected to be charged with "terrorism" and "attempted murder."
Protests have been ongoing in the country since September. They began after the government eliminated subsidies for fuel.