Ўзбекистонлик 22 ёшли йигит Россиядаги қурилишда ҳалок бўлди
Жорий йилнинг 1 октябрь куни 22 ёшли ўзбекистонлик бола Россиянинг Архангелск шаҳрида қурулиш ишлари давомида ҳалок бўлди. Бу ҳақда Ўзбекистон Республикасининг Санкт-Петербург шаҳридаги Бош консулхонаси хабар берди.
Маълум қилинишича, ушбу ҳолат юзасидан Бош консулхона томонидан Россия Ташқи ишлар вазирлигининг Архангелск вилоятидаги ваколатхонасига тегишли нота юборилган.  Маълум бўлишича, 2003 йилда Сурхондарё вилояти туғилган фуқаро Н.С. “Кориса” турар-жой комплексида олиб борилаётган қурилиш ишлари давомида 5 қаватидан тушиб кетиб, вафот этган.
Ҳолат юзасидан Архангелск шаҳри Соломбал округи тергов бўлими томонидан Россия Федерацияси Жиноят кодексининг 216-моддаси 2-қисми билан (қурилиш ёки бошқа ишларни бажаришда хавфсизлик қоидаларини бузиш) жиноят иши қўзғатилган ва ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Ушбу ҳолат Бош консулхона назоратига олинган.

A 22-year-old young man from Uzbekistan died at a construction site in Russia.
On October 1 of this year, a 22-year-old Uzbek child died during construction work in the city of Arkhangelsk, Russia. This was reported by the Consulate General of the Republic of Uzbekistan in St. Petersburg.
It is reported that regarding this incident, the Consulate General sent a corresponding note to the representative office of the Russian Ministry of Foreign Affairs in the Arkhangelsk region.  It is known that a citizen born in 2003 in the Surkhandarya region, N.S., died after falling from the 5th floor during construction work being carried out at the "Korisa" residential complex.
Regarding the incident, the investigative department of the Solombalsky district of the city of Arkhangelsk has initiated a criminal case under Part 2 of Article 216 of the Criminal Code of the Russian Federation (violation of safety rules during construction or other work) and investigative actions are currently being carried out. This incident has been taken under the supervision of the Consulate General.