Ташиев шаҳар раҳбарларини калтаклаб, қамоқ билан қўрқитди
МХДҚ раиси Ташиев Манас шаҳар ҳокими ва кенгаш раисига нисбатан зўравонлик қилгани ҳақида маълумотлар тасдиқланди.
'Ташиев шаҳар раҳбарларини калтаклаб, қамоқ билан қўрқитди'ning rasmi
Қирғизистон Миллий хавфсизлик давлат қўмитаси раиси Қамчибек Ташиев Манас шаҳар ҳокими Эрнисбек Ўрмоқов ва шаҳар кенгаши раисини калтаклагани аниқ бўлди.
Ўрмоқовнинг сўзларига кўра, ушбу воқеа шаҳар ривожи учун ажратилган маблағларнинг тақсимоти юзасидан келиб чиққан келишмовчиликдан кейин содир бўлган.
Ҳоким бу ҳолатни тасдиқлар экан, “Ташиев қатъий раҳбар, у ҳалол ишлайди. Биз хато қилган бўлсак керак”, дея изоҳ берди.
Аввалроқ Ташиев ўзи ҳам шаҳар раҳбарларини “калтаклаганини” омма олдида тан олган ва “агар яна такрорланса, қамоққа тушиши мумкин эди”, дея таҳдид қилган.

Tashiyev threatened and intimidated city leaders with imprisonment.
MKDK Chairman Tashiyev confirmed information about his violence against the mayor of Manas city and the chairman of the council.
Image of 'Tashiyev threatened and intimidated city leaders with imprisonment.'
It has been confirmed that Kamchybek Tashiev, the Chairman of the State Committee for National Security of Kyrgyzstan, beat up the mayor of Manas city, Ernisbek Ormokov, and the chairman of the city council.
According to Ormokov, this incident occurred after a disagreement over the distribution of funds allocated for the city's development.
Confirming the situation, the mayor commented, "Tashiev is a strict leader, he works honestly. We must have made a mistake."
Earlier, Tashiev publicly admitted that he had also "beaten up" city leaders and threatened that "if it happens again, he could end up in jail."