Марказий Осиё етакчилари Тошкентда йиғилади
Жорий йилнинг 16 ноябрь куни Тошкент шаҳрида Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг еттинчи Маслаҳат учрашуви бўлиб ўтади.
'Марказий Осиё етакчилари Тошкентда йиғилади'ning rasmi
Саммитга Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев мезбонлик қилади. Унда Қозоғистон раҳбари Қосим-Жомарт Тўқаев, Қирғизистон президенти Садир Жапаров, Тожикистон президенти Имомали Раҳмон, Туркманистон раҳбари Сердар Бердимуҳамедов иштирок этиши кутилмоқда.
Шунингдек, Озарбайжон президенти Илҳом Алиев ҳам Тошкент саммитига таклиф қилинган.
Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг маслаҳат учрашуви илк бор 2018 йил Остона шаҳрида ўтказилган бўлиб, бу ташаббус Мирзиёевнинг минтақавий ҳамкорликни мустаҳкамлаш ғояси асосида йўлга қўйилган.

Central Asian leaders are gathering in Tashkent
On November 16 of this year, the seventh Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia will be held in the city of Tashkent.
Image of 'Central Asian leaders are gathering in Tashkent'
The President of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, will host the summit. The participation of Kazakhstan's leader Kassym-Jomart Tokayev, President of Kyrgyzstan Sadyr Japarov, President of Tajikistan Emomali Rahmon, and Turkmenistan's leader Serdar Berdimuhamedov is expected.
Additionally, the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, has also been invited to the Tashkent summit.
The first consultative meeting of the heads of state of Central Asian countries was held in Astana in 2018, and this initiative was launched based on Mirziyoyev's idea of strengthening regional cooperation.