25 йил қидирувда бўлган террорист Ўзбекистонга қайтарилди
Унга нисбатан терроризм, ёлланиш ва конституциявий тузумга тажовуз қилиш каби бир қатор моддалар бўйича жиноят иши қўзғатилган.
'25 йил қидирувда бўлган террорист Ўзбекистонга қайтарилди'ning rasmi
Ўзбекистон Давлат хавфсизлик хизмати халқаро террористик ташкилотлар билан боғлиқлиги учун 25 йилдан ортиқ вақт қидирувда бўлган фуқарони ноябрь ойида хорижда ушлаб, мамлакатга қайтарди.
Маълумотларга кўра, у 1999 йилда Ўзбекистондан чиқиб кетиб, Афғонистон, Покистон ва Суриядаги турли террористик гуруҳлар сафида жанговар ҳаракатларда иштирок этган.
Шахс бошқа номга расмийлаштирилган сохта ҳужжатлар билан яшириниб юргани ҳолда МДҲ давлатларидан бирида қўлга олинган.
Унга нисбатан терроризм, ёлланиш ва конституциявий тузумга тажовуз қилиш каби бир қатор моддалар бўйича жиноят иши қўзғатилган. Тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

A terrorist who had been on the run for 25 years was returned to Uzbekistan.
Criminal cases have been initiated on a number of articles, including terrorism, abuse of power, and encroachment on the constitutional system.
Image of 'A terrorist who had been on the run for 25 years was returned to Uzbekistan.'
In November, the State Security Service of Uzbekistan located and repatriated a citizen who had been wanted for over 25 years for his connection with international terrorist organizations.
According to information, he left Uzbekistan in 1999 and participated in militant activities in the ranks of various terrorist groups in Afghanistan, Pakistan, and Syria.
The individual was captured in one of the CIS countries, where he was living under a different name using forged documents.
Criminal cases have been initiated against him under several articles, including terrorism, mercenarism, and encroachment on the constitutional order. Investigative actions are ongoing.