Метан заправкалар фаолиятига вақтинча чеклов киритилди
Вазирлик газ босимини меъёрга келтириш бўйича ишлар олиб борилаётганини, чекловлар эса вақтинчалик эканини маълум қилди.
'Метан заправкалар фаолиятига вақтинча чеклов киритилди'ning rasmi
Қўшни давлатдаги техник носозлик оқибатида Ўзбекистонга импорт қилинаётган газ миқдори қисқарди. Шу боис аҳоли хонадонлари ва ижтимоий соҳа обектларини барқарор газ билан таъминлаш устувор вазифага айлантирилди.
Маҳаллий ҳокимликлар билан келишилган режа-графикка мувофиқ, метан заправкалар фаолиятига вақтинча чекловлар жорий этилди. Бу — уй хўжаликларида ва мактаб, боғча, шифохона каби муҳим обектларда газ босими пасайишининг олдини олиш учун амалга оширилган чорадир.
Вазирлик газ босимини меъёрга келтириш бўйича ишлар олиб борилаётганини, чекловлар эса вақтинчалик эканини маълум қилди. Ҳолат юзасидан қўшимча ахборот тақдим этилади.

The ministry informed that work is underway to bring gas pressure to the standard, and the restrictions are temporary.
Image of 'Methane refueling activity has been temporarily restricted.'
The volume of gas imported to Uzbekistan has decreased due to a technical malfunction in the neighboring country. Consequently, ensuring a stable gas supply to household consumers and social sector facilities has become a priority task.
In accordance with a schedule agreed upon with local authorities, temporary restrictions have been imposed on the operation of methane filling stations. This is a measure implemented to prevent a drop in gas pressure in households and important facilities such as schools, kindergartens, and hospitals.
The Ministry reported that work is underway to normalize gas pressure and that the restrictions are temporary. Additional information regarding the situation will be provided.