Тошкентда 26 ёшли маст эркак автомашина ойнасини синдириб, қасддан шикаст етказди
Ижтимоий тармоқларда номаълум шахс “Matiz” русумли автомашинага шикаст етказгани акс этган фото тарқалиб, кенг муҳокамаларга сабаб бўлди. Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ расмий маълумот бериб, воқеа тафсилотларига аниқлик киритди.
Аниқланишича, жорий йилнинг 2 январь куни Юнусобод тумани 13-мавзе ҳудудида 1999 йилда туғилган B.G. маст ҳолатда бўлган ва 1954 йилда туғилган О. Р. га тегишли “Matiz” автомашинасига қасддан шикаст етказган. Тезкор чора-тадбирлар натижасида гумонланувчи фуқаро Б. Г ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан ушланган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Юнусобод тумани ИИО ФМБ томонидан терговга қадар текширув олиб борилмоқда. Маълум қилинишича, текширув жараёни Тошкент шаҳар ИИББ бошлиғи томонидан шахсан назоратга олинган.

Photos circulated on social networks showing an unknown person damaging a "Matiz" brand car sparked widespread discussions. Regarding this incident, the Tashkent City DIA provided official information and clarified the details of the event.
It was determined that on January 2 of this year, in the territory of the 13th neighborhood of Yunusabad district, B.G., born in 1999, while in a state of intoxication, intentionally damaged a "Matiz" car belonging to O.R., born in 1954. As a result of prompt measures, the suspect, citizen B.G., was detained by law enforcement agencies.
Currently, a pre-investigation check is being conducted regarding this incident by the Yunusabad District DIA Investigation Department. It is reported that the inspection process is under the personal supervision of the head of the Tashkent City DIA.