Куни кеча Таиланднинг Пҳукет оролида ҳалокатга учраган катерда 3 нафар Ўзбекистон фуқароси ҳам бўлган. Бу ҳақда Ташқи ишлар вазирлиги маълум қилди.
Қайд этилишича, ҳодиса оқибатида уларнинг 2 нафари енгил жароҳат олиб, шифохонага ётқизилган. Ҳозирда жабрланган фуқаролар тўлиқ соғайиб улгурган ва шифохонадан чиқарилган.
Шунингдек, жабрланганларнинг барча тиббий ва бошқа зарур харажатлари катерга эгалик қилувчи компаниянинг суғурта маблағлари ҳисобидан тўлиқ қоплаб берилган, дейилади хабарда.
Ҳодиса юзасидан Ўзбекистоннинг Бангкок шаҳридаги Бош консулхонаси маҳаллий ҳуқуқни муҳофаза қилувчи обектлари ҳамда соғлиқни сақлаш муассасалари билан доимий алоқада бўлгани қўшимча қилинди.

In the carter accident in Thailand, 2 Uzbek citizens were injured.
Yesterday, three Uzbek citizens were also among those on a boat that crashed on the island of Phuket, Thailand. The Ministry of Foreign Affairs reported on this.
It is noted that as a result of the incident, two of them sustained minor injuries and were hospitalized. The injured citizens have now fully recovered and have been discharged from the hospital.
The report also states that all necessary medical and other expenses for the injured have been fully covered by the insurance funds of the company owning the boat.
It was additionally noted that regarding the incident, the Consulate General of Uzbekistan in Bangkok has been in constant contact with local law enforcement agencies and healthcare institutions.