АҚШда 11 ёшли ўзбекистонлик қиз ЙТҲ оқибатида вафот этди
Ўзбекистоннинг Нью-Йорк шаҳридаги Бош консулхонаси Бруклинда ЙТҲ оқибатида 11 ёшли ўзбекистонлик Амира Аминова ҳалок бўлганини хабар қилди. ОАВдаги хабарларга кўра, қиз йўлдан ўтаётганда мактаб автобуси уни уриб юборган.
“Марҳум қизалоқнинг онасига, яқинлари ва барча қариндош-уруғларига ушбу оғир ва қайтиб тўлдириб бўлмас йўқотиш муносабати билан самимий ва чуқур таъзия билдирамиз. Бош консулхона боланинг онаси билан доимий алоқада бўлиб, шунингдек, Нью-Йорк шаҳридаги тегишли ваколатли идоралар билан ҳамкорлик қилмоқда”, дейилади Ўзбекистоннинг Нью-Йорк шаҳридаги Бош консулхонаси хабарида.
Қайд этилишича, Ўзбекистоннинг Америка Қўшма Штатларидаги дипломатик муассасалари марҳуманинг оиласига биринчи мурожаатданоқ ва тўлиқ ҳажмда зарур ёрдам кўрсатишга тайёр, дейилади хабарда.

In the USA, an 11-year-old Uzbek girl died as a result of a traffic accident.
The Consulate General of Uzbekistan in New York City reported that 11-year-old Uzbek citizen Amira Aminova died in Brooklyn as a result of an accident. According to media reports, the girl was hit by a school bus while crossing the road.
"We express our sincere and deep condolences to the mother, close relatives, and all family of the deceased girl in connection with this heavy and irreparable loss. The Consulate General is in constant contact with the child's mother and is also cooperating with the relevant authorities in New York City," states the report from the Consulate General of Uzbekistan in New York City.
The report states that Uzbekistan's diplomatic institutions in the United States are ready to provide the family of the deceased with all necessary assistance promptly and in full upon first request.