Тошкентда номаълум шахс фуқаролардан қурол харид қилиш бўйича йўл-йўриқ сўраб юргани айтилмоқда
Ижтимоий тармоқларда номаълум шахс фуқаролардан қуролни харид қилиш бўйича мурожаати акс этган видео тарқалиб, турли муҳокамаларга сабаб бўлмоқда. Тошкент шаҳар ИИББ ҳолат юзасидан расмий маълумот берди.
Унга кўра, жорий йилнинг 14 февраль куни Миробод тумани, Тарас Шевченко кўчасида, 2006 йилда туғилган, руҳий носоғлом С.М. фуқароларга ўзининг уяли телефонидан қурол расмини кўрсатиб, уни қаердан харид қилиш ҳақида сўраган. Шундан сўнг воқеа жойидан кетиб қолганлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Миробод тумани ИИО ФМБ томонидан терговга қадар текширув текширув ўтказилди. Текширув жараёнида ушбу фуқаро руҳий-асаб касалликлар шифохонасига жойлаштирилган. Текширув якуни бўйича қонуний қарор қабул қилиниши таъминланади, дейилади хабарда.

It is reported that an unknown person in Tashkent is asking citizens for instructions on purchasing weapons.
Tashkent city IIBB disclosed the details of the incident.
A video circulating on social networks, reflecting an appeal from an unknown person to citizens about purchasing weapons, has sparked various discussions. The Tashkent City Department of Internal Affairs provided official information regarding the situation.
According to it, on February 14 of this year, in the Mirabad district, on Taras Shevchenko Street, a citizen S.M., born in 2006, who is mentally ill, showed a picture of a weapon from his personal mobile phone to citizens and asked where to buy it. It was then established that he subsequently left the scene of the incident.
Regarding this situation, a pre-investigation check was conducted by the Mirabad District Department of Internal Affairs. During the check, this citizen was placed in a psychiatric hospital. It is reported that upon completion of the investigation, a legal decision will be ensured.