Эроннинг Исроил ҳудудига уюштирган навбатдаги ракета ҳужумларидан сўнг ҳалок бўлгани ҳақида хабарлар тарқалган Исроил бош вазири Бинямин Нетаняху омма олдида кўриниш берди. Бу ҳақда The Jerusalem Post маълум қилди.
Қайд этилишича, Нетаньяху собиқ бош вазир Нафтали Беннет ва мухолифат етакчиси Яир Лапид билан бирга Байт-Шемеш шаҳрида Исроил–АҚШ қўшма операцияси юзасидан хавфсизлик бўйича ёпиқ учрашув ўтказган. Учрашувда Эронга қарши ҳарбий амалиётларни давом эттириш масаласи муҳокама қилинган.
Бош вазир журналистларга берган интервьюсида операция қатъий давом этишини таъкидлаб, бу кураш нафақат Исроил, балки бутун инсоният хавфсизлиги учун муҳим эканини айтган. “Эрон халқи зулм бўйинтуруғини ечиб юборадиган кун яқинлашмоқда. Бу инсоният учун кураш”, деган у.
Нафтали Беннет эса ҳар бир зарба Эроннинг йиллар давомида шаклланган ҳарбий инфратузилмасини заифлаштиришга қаратилганини билдириб, Исроил фуқароларини қатъиятли бўлишга ва хавфсизлик қоидаларига амал қилишга чақирган.

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu appeared in public following reports of his death after Iran's latest organized rocket attacks on Israeli territory. This was reported by The Jerusalem Post.
It was noted that Netanyahu, together with former Prime Minister Naftali Bennett and opposition leader Yair Lapid, held a closed meeting on security regarding the joint Israel-U.S. operation in the city of Beit Shemesh. The meeting discussed the continuation of military operations against Iran.
In an interview with journalists, the Prime Minister emphasized that the operation would continue decisively, stating that this struggle is important not only for Israel but for the security of all humanity. "The day is approaching when the Iranian people will break free from the yoke of oppression. This is a struggle for humanity," he said.
Naftali Bennett, for his part, stated that each strike is aimed at weakening Iran's military infrastructure, built up over the years, and called on Israeli citizens to be resilient and adhere to security rules.