Мерц Трампга Германия терма жамоаси футболкасини совға қилди
Оммавий ахборот воситалари маълумотига кўра, мазкур совға Трампнинг 14 июнь куни нишонланган таваллуд айёми муносабати билан берилган.
'Мерц Трампга Германия терма жамоаси футболкасини совға қилди'ning rasmi
Германия канцлери Фридрих Мерц G7 саммити доирасида АҚШ Президенти Дональд Трампга Германия миллий терма жамоаси футболкасини совға қилди. Бу ҳақда New York Post нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, учрашув бошланишидан аввал Мерц Трампга оқ рангли футболкани топширган. Унинг орқа қисмига АҚШ Президентининг фамилияси ва 47-рақам туширилган бўлган.
Кадрларда Дональд Трамп совғани қабул қилиб, уни йиғилганлар ва бошқа сиёсатчиларга намойиш этгани акс этган. Шундан сўнг у футболкани эҳтиёткорлик билан йиғиб, стол устига қўйган.
G7 саммити 15–17 июнь кунлари Франциянинг Эвиан-ле-Бен шаҳрида бўлиб ўтмоқда. Унда дунёнинг етакчи иқтисодиётларига эга давлатлар раҳбарлари глобал сиёсат, хавфсизлик ва иқтисодий ҳамкорликка оид масалаларни муҳокама қилмоқда.
Қайд этиш жоиз, саммит давомида Дональд Трампнинг жамоатчилик олдидаги кўриниши ва давлат раҳбарлари билан мулоқоти халқаро ОАВ диққат марказида бўлиб турибди. Хусусан, унинг Франция Президенти Эммануэл Макрон билан аввалги йилларга нисбатан анча сокин ва расмий саломлашуви муҳокамаларга сабаб бўлган.

According to media reports, this gift was given on the occasion of Trump's birthday, celebrated on June 14.
Image of 'Merz gave Trump a Germany national team football shirt.'
German Chancellor Friedrich Merz presented US President Donald Trump with a German national team jersey during the G7 summit. This was reported by the New York Post.
According to reports, Merz handed Trump a white jersey before the meeting began. The back of the jersey featured the US President's surname and the number 47.
Footage shows Donald Trump accepting the gift and displaying it to those present and other politicians. He then carefully folded the jersey and placed it on the table.
According to media reports, the gift was given on the occasion of Trump's birthday, which was celebrated on June 14.
The G7 summit is taking place from June 15 to 17 in Évian-les-Bains, France. Leaders of the world's major economies are discussing issues related to global politics, security, and economic cooperation.
It is worth noting that during the summit, Donald Trump's public appearances and interactions with world leaders remain the focus of international media attention. In particular, his noticeably calmer and more formal greeting with French President Emmanuel Macron compared to previous years has sparked discussions.