Саида Мирзиёева АҚШ Эксимбанки президенти билан учрашди
Учрашувда америкалик ҳамкорларнинг Ўзбекистон тарихи ва маданиятига қизиқиши ҳам алоҳида қайд этилди.
'Саида Мирзиёева АҚШ Эксимбанки президенти билан учрашди'ning rasmi
Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида Ўзбекистон Президенти Администрацияси раҳбари Саида Мирзиёева АҚШ Экспорт-импорт банки (Эксимбанк) президенти Жон Йованович ҳамда Халқаро молиявий тараққиёт корпорацияси бош ижрочи директори Бен Блэк билан учрашув ўтказди.
Мулоқот давомида томонлар саноат ва молия соҳаларидаги истиқболли лойиҳаларни кенгайтириш, шунингдек, қўшма инвестиция платформасини ривожлантириш масалаларини муҳокама қилди.
Томонлар икки мамлакат ўртасидаги иқтисодий ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш ва янги инвестиция ташаббусларини қўллаб-қувватлаш муҳим аҳамият касб этишини таъкидлади.

Saida Mirziyoyeva met with the President of the U.S. Eximbank.
At the meeting, the American partners' interest in Uzbekistan's history and culture was also particularly noted.
Image of 'Saida Mirziyoyeva met with the President of the U.S. Eximbank.'
Within the framework of the Tashkent International Investment Forum, the head of the Presidential Administration of Uzbekistan, Saida Mirziyoyeva, held meetings with the President of the Export-Import Bank of the United States (Exim Bank), John Yovanovich, and the Chief Executive Officer of the International Development Finance Corporation, Ben Black.
During the talks, the parties discussed expanding promising projects in the industrial and financial sectors, as well as developing a joint investment platform.
The meeting also highlighted the American partners' interest in the history and culture of Uzbekistan.
The parties emphasized the importance of further strengthening economic cooperation between the two countries and supporting new investment initiatives.