Украина дронлари Москва осмонини безовта қилмоқда
Таҳлилчиларнинг қайд этишича, Москва осмонида дронлар пайдо бўлиши ва айрим объектларга зарбалар берилиши Россия жамиятида хавотирни кучайтирмоқда. Бу ҳолат, айниқса, мамлакат ҳудудида уруш оқибатларини ҳис этмаган аҳоли қатламлари учун жиддий психологик таъсирга эга экани таъкидланмоқда.
Шу билан бирга, сўнгги ойларда Россиянинг уруш тарафдори бўлган айрим блогерлари ва шарҳловчилари томонидан ҳам расмийларни танқид қилувчи чиқишлар кўпайгани кузатилмоқда.
Экспертлар фикрича, Россиянинг нефть инфратузилмасига қаратилган ҳужумлар ҳам иқтисодий босимни оширмоқда. Бироқ бундай шароитда Кремль Украина ҳудудларига янада кучлироқ зарбалар беришга уриниши мумкинлиги ҳақида ҳам огоҳлантирилмоқда.
Мазкур баҳолар муаллифларнинг шахсий таҳлиллари бўлиб, можаро атрофидаги вазият бўйича турли қарашлар мавжуд.

Ukrainian drones are disturbing Moscow's sky.
According to analysts, the appearance of drones in the Moscow sky and strikes on certain objects are increasing anxiety in Russian society. This situation, it is noted, has a serious psychological impact, especially on segments of the population that have not felt the consequences of the war on the country's territory.
At the same time, in recent months, an increase in critical statements against officials has been observed from some Russian bloggers and commentators who are proponents of the war.
According to experts, attacks on Russia's oil infrastructure are also increasing economic pressure. However, it is also warned that under such conditions the Kremlin may attempt to deliver even more powerful strikes on Ukrainian territories.
These assessments are the personal analyses of the authors, and there are different views on the situation surrounding the conflict.