Мисрдан товламачиликда айбланаётган ўзбекистонлик экстрадиция қилинди
Ўзбекистон ва Миср Интерпол ходимлари халқаро қидирувда бўлган фуқарони Ўзбекистонга экстрадиция қилди. У товламачилик билан боғлиқ жиноятни содир этганликда айбланмоқда. Бу ҳақда Ички ишлар вазирлиги хабар берди.
Маълум қилинишича, Қоҳира ва Тошкент шаҳарлари ўртасида тўғридан-тўғри авиақатнов мавжуд эмаслиги сабабли, гумонланувчини олиб келиш жараёни Россия орқали транзит тарзда ташкил этилган.
Халқаро транзитнинг узлуксиз таъминланишида Россия Интерполи ходимлари кўмаклашиб, Москвадаги Домодедово халқаро аэропорти орқали ўтиш жараёнини мувофиқлаштирган.
Тошкентга олиб келинган шахс жиноий жавобгарликка тортиш учун ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ихтиёрига топширилди.

From Egypt, an Uzbek citizen accused of fraud has been extradited.
Uzbekistan and Egypt Interpol officers extradited a citizen who was on the international wanted list to Uzbekistan. He is accused of committing a crime related to fraud. The Ministry of Internal Affairs reported this.
According to reports, due to the lack of direct air service between Cairo and Tashkent, the process of bringing the suspect was organized as a transit through Russia.
Russian Interpol officers assisted in ensuring the uninterrupted international transit, coordinating the passage through Domodedovo International Airport in Moscow.
The person brought to Tashkent was handed over to law enforcement authorities for criminal prosecution.