Каннаваро Португалиядан учралган йирик мағлубиятга муносабат билдирди
Италиялик мутахассис матбуот анжуманида сўзга чиқиб, натижага қарамай шогирдларининг ҳаракатидан мамнун эканини таъкидлади.
'Каннаваро Португалиядан учралган йирик мағлубиятга муносабат билдирди'ning rasmi
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро Жаҳон чемпионати–2026 гуруҳ босқичининг иккинчи турида Португалиядан учралган йирик мағлубиятдан кейин ўз фикрларини билдирди.
Италиялик мутахассис матбуот анжуманида сўзга чиқиб, натижага қарамай шогирдларининг ҳаракатидан мамнун эканини таъкидлади. Унинг айтишича, мундиалдаги иштирок Ўзбекистон терма жамоаси учун муҳим тажриба вазифасини ўтамоқда.
"Жаҳон чемпионатидаги илк иштирок осон кечмаслигини билардик. Қуръа ташланганидан кейин Колумбия ва Португалия каби рақиблар билан бир гуруҳдан ўрин олганимиздаёқ олдимизда жиддий синовлар турганини тушунгандик.
Колумбияга қарши ўйиндан кейин ҳам жамоам билан фахрланишимни айтган эдим. Бугун ҳам шу фикрдаман. Мен футболчиларимнинг майдонда қандай курашганини кўрдим. Ҳа, улар қийин вазиятларга тушиб қолишди, аммо бир лаҳза ҳам таслим бўлишмади.
Барча чизиқларда юқори савиядаги футболчиларга эга жамоага қарши ўйнаш ҳар доим мушкул. Португалия бугун юқори мотивация билан ҳаракат қилди. Шу билан бирга, бу турнир биз учун келажакда асқотадиган катта тажриба мактабидир", — деди Каннаваро.
Маълумот учун, Ўзбекистон миллий терма жамоаси Жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг учинчи турида Конго Демократик Республикасига қарши баҳс олиб боради. Учрашув 28 июнь куни Тошкент вақти билан соат 04:30 да бошланади.

Cannavaro reacted to the heavy defeat suffered from Portugal.
An Italian specialist, speaking at a press conference, emphasized that regardless of the result, he is satisfied with the efforts of his students.
Image of 'Cannavaro reacted to the heavy defeat suffered from Portugal.'
Head coach of the Uzbekistan national team, Fabio Cannavaro, shared his thoughts after a heavy defeat against Portugal in the second round of the group stage of the 2026 World Cup.
The Italian specialist spoke at a press conference, emphasizing that despite the result, he is pleased with his players' efforts. According to him, participation in the World Cup is serving as an important experience for the Uzbekistan national team.
"We knew that the first participation in the World Cup would not be easy. After the draw, when we were placed in a group with opponents like Colombia and Portugal, we understood that serious challenges awaited us.
Even after the match against Colombia, I said that I was proud of my team. I still hold that view today. I saw how my footballers fought on the pitch. Yes, they found themselves in difficult situations, but they never gave up for a single moment.
Playing against a team with high-quality players in every line is always difficult. Portugal performed with high motivation today. At the same time, this tournament is a great school of experience that will benefit us in the future," said Cannavaro.
For reference, the Uzbekistan national team will face the Democratic Republic of Congo in the third round of the World Cup group stage. The match will begin on June 28 at 04:30 Tashkent time.