Фарғонада 4 магнитудали зилзила содир бўлди
Маълумотларга кўра, ер силкиниши Фарғона вилояти ҳудудида 3–4 балл, Андижон вилоятида эса 2 балл куч билан сезилган.
'Фарғонада 4 магнитудали зилзила содир бўлди'ning rasmi
Бугун, 24 июнь куни соат 21:07 да Ўзбекистон ҳудудида зилзила қайд этилди. Бу ҳақда Республика Сейсмопрогностик мониторинг маркази хабар берди.
Маълум қилинишича, ер силкинишининг магнитудаси 4 ни ташкил этган. Зилзила ўчоғи 13 километр чуқурликда жойлашган.
Зилзиланинг эпицентри Фарғона вилоятининг Қувасой шаҳри ҳудудида бўлиб, Тошкент шаҳридан 251 километр жануби-шарқда қайд этилган.
Қайд этилишича, зилзила манбаи Фарғона вилоятидан 14 километр, Андижон вилоятидан эса 63 километр узоқликда жойлашган.

Today, on June 24, at 21:07 local time, an earthquake was recorded on the territory of Uzbekistan. This was reported by the Republican Seismoprognostic Monitoring Center.
According to the information, the magnitude of the earthquake was 4. The earthquake source was located at a depth of 13 kilometers.
The epicenter of the earthquake was in the area of the city of Quvasoy in Fergana region, recorded 251 kilometers southeast of Tashkent city.
According to data, the earthquake was felt with a strength of 3–4 points in the territory of Fergana region, and 2 points in Andijan region.
It is noted that the earthquake source was located 14 kilometers from Fergana region and 63 kilometers from Andijan region.
So far, no official information has been provided about casualties or destruction as a result of the earthquake.