Қатар мундиал билан хайрлашди, Бразилия эса навбатдаги шоуни намойиш қилди
Босния ва Герцеговина Қатарни 3:1 ҳисобида мағлуб этиб, мезбонларнинг мусобақадаги сўнгги умидларига ҳам чек қўйди.
'Қатар мундиал билан хайрлашди, Бразилия эса навбатдаги шоуни намойиш қилди'ning rasmi
Жаҳон чемпионатининг навбатдаги баҳслари якунланди ва бир нечта терма жамоаларнинг кейинги тақдири маълум бўлди.
Швейцария Канада устидан 2:1 ҳисобида ғалаба қозониб, гуруҳни биринчи ўринда якунлади ҳамда плей-офф йўлланмасини қўлга киритди.
Бразилия эса Шотландияга ҳеч қандай имконият қолдирмади — 3:0. Пентакампеонлар яна бир бор чемпионлик учун асосий даъвогарлардан бири эканини исботлади.
Марокаш ва Гаити ўртасидаги сермаҳсул баҳсда африкаликлар 4:2 ҳисобида зафар қучди. Учрашувда жами олтита гол урилди.
Мексика Чехияни 3:0 ҳисобида мағлуб этиб, гуруҳдаги етакчилигини сақлаб қолди.
Жанубий Африка Республикаси эса Жанубий Корея устидан 1:0 ҳисобида ғалаба қозониб, плей-офф йўлланмасини расман қўлга киритди.
Шу тариқа, Қатар ва Гаити мундиал билан хайрлашди. Гуруҳ босқичидаги кураш эса тобора қизғин тус олмоқда.

Qatar bid farewell to the World Cup, while Brazil put on the next show.
Bosnia and Herzegovina defeated Qatar 3:1, also putting an end to the hosts' last hopes in the tournament.
Image of 'Qatar bid farewell to the World Cup, while Brazil put on the next show.'
The next matches of the World Cup have concluded, and the future fate of several national teams has become known.
Bosnia and Herzegovina defeated Qatar 3-1, putting an end to the hosts' last hopes in the tournament.
Switzerland defeated Canada 2-1, finishing first in the group and securing a spot in the playoffs.
Brazil, on the other hand, left no chance for Scotland — 3-0. The Pentacampeons once again proved that they are one of the main contenders for the title.
In a high-scoring match between Morocco and Haiti, the Africans triumphed 4-2. A total of six goals were scored in the encounter.
Mexico defeated the Czech Republic 3-0, maintaining their lead in the group.
The Republic of South Africa, meanwhile, defeated South Korea 1-0, officially securing a spot in the playoffs.
Thus, 🇶🇦 Qatar and 🇭🇹 Haiti said goodbye to the Mundial. The battle in the group stage is becoming increasingly intense.