Тошкентда ҳожатхона чуқурига тушиб кетган 5 ёшли қизалоқ қутқариб қолинди
Тошкент шаҳрининг Юнусобод туманида ҳовлидаги ҳожатхонага тушиб кетган 5 ёшли қизалоқ Фавқулодда вазиятлар вазирлиги қутқарувчилари томонидан қутқариб қолинди. Бу ҳақда вазирлик матбуот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, кеча, 25 июнь куни соат 17:33 да Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бош бошқармасига Юнусобод туманидаги “Обиравон” кўчасида жойлашган хусусий уйларнинг бирида 2021 йилда туғилган қизалоқ эҳтиётсизлик оқибатида ҳовлидаги ҳожатхона чуқурига тушиб кетгани ҳақида хабар келиб тушган.
Ҳодиса жойига зудлик билан етиб борган қутқарувчилар қутқарув ишларини бошлаган. Уларнинг бири ҳожатхона чуқурига тушиб, болани олиб чиққан.
Шундан сўнг қизалоққа шифокорлар томонидан зарур тиббий ёрдам кўрсатилган ва у оила аъзоларига топширилган. Ҳозирда унинг аҳволи яхши.

A 5-year-old girl who fell into a toilet pit in the yard in the Yunusabad district of Tashkent was rescued by rescuers from the Ministry of Emergency Situations. The press service of the ministry reported this.
According to the report, yesterday, on June 25, at 17:33, the Main Department of Emergency Situations of Tashkent received a report that in one of the private houses located on "Obiravon" street in the Yunusabad district, a girl born in 2021 had fallen into a toilet pit in the yard due to carelessness.
Rescuers who promptly arrived at the scene began rescue operations. One of them descended into the toilet pit and brought the child out.
After that, the girl received necessary medical assistance from doctors and was handed over to her family members. Her condition is currently good.