"Футбол инқирозли вазиятларда одамларни бирлаштириб, умид бағишлайди", дейди ФИФА президенти Жанни Инфантино.
'ФИФА Венесуэладаги зилзиладан жабрланганларга 1 миллион доллар ажратади'ning rasmi
Халқаро футбол федерацияси (ФИФА) Венесуэлада содир бўлган кучли зилзила оқибатида жабрланган аҳолига ёрдам кўрсатиш учун 1 миллион доллар маблағ ажратади. Бу ҳақда ташкилот матбуот хизмати маълум қилди.
24 июнь куни мамлакатда 7,2 ва 7,5 магнитудали иккита кучли зилзила содир бўлган эди. Расмий маълумотларга кўра, табиий офат оқибатида 3 минг 889 киши ҳалок бўлган, 16 минг 740 нафар аҳоли жароҳат олган.
ФИФА президенти Жанни Инфантино ушбу оғир вазиятда Венесуэла халқи жаҳон футбол ҳамжамиятининг қўллаб-қувватловига ишониши мумкинлигини таъкидлади.
Унинг сўзларига кўра, ажратилган маблағ гуманитар ташкилотлар ва маҳаллий ҳамкорларга жабрланганларга тезкор ёрдам кўрсатиш ишларида йўналтирилади.

The International Federation of Association Football (FIFA) will allocate $1 million to assist the population affected by the strong earthquake that occurred in Venezuela. The organization's press service reported this.
On June 24, two powerful earthquakes with magnitudes of 7.2 and 7.5 struck the country. According to official data, 3,889 people died as a result of the natural disaster, and 16,740 residents were injured.
FIFA President Gianni Infantino emphasized that in this difficult situation, the people of Venezuela can count on the support of the global football community.
According to him, the allocated funds will be directed to humanitarian organizations and local partners to provide prompt assistance to the victims.