Испания терма жамоаси ЖЧ-2026 финалида Аргентина устидан ғалаба қозониб, чемпионликни нишонлаётган бир пайтда эътиборни нафақат Ламин Ямал, балки унинг уч ёшли укаси Кейн ҳам ўзига тортди.
Финал ҳаками якуний ҳуштакни чалганидан сўнг кичик Кейн майдонга тушди. У орқасида акаси Ямалнинг фамилияси ва 19-рақами туширилган футболкада эди. Кейн майдонда акаси томон югуриб бориб, уни бағрига босди.
Аргентинага қарши финалдан сўнг Кейн ўзини ҳақиқий юлдуздек тутди. У акаси билан қучоқлашди, чемпионлик кубоги билан ўйнади, фотографларга суратга тушди ва ҳатто майдон атрофида хавфсизликни таъминлаётган полиция ходимининг фуражкасини ҳам кийиб кўрди.
Испания матбуоти аллақачон уни "мусобақанинг асосий кашфиёти" деб атаган. Ижтимоий тармоқ фойдаланувчилари эса боланинг самимийлиги ва камера олдида ўзини эркин тутишини олқишламоқда. Кейннинг Испания голига муносабати акс этган видеолардан бири уч соат ичида қарийб 2 миллион марта кўрилган.
Кейн — Ламин Ямалнинг онаси бир, отаси бошқа бўлган укаси. У 2022 йил сентябрда туғилган. Ламин Ямал бир неча бор кичик укаси "у учун ҳамма нарса" эканини, ҳатто уни "ўғлимдек" кўришини айтган.
Кейн Испания терма жамоасининг ЖЧ-2026даги барча учрашувларида иштирок этган. У аллақачон акаси билан бирга Евро-2024 ва ЖЧ-2026даги чемпионлик шодликларини ҳам бошдан кечирди.

As the Spanish national team celebrated winning the championship after defeating Argentina in the 2026 World Cup final, attention was drawn not only to Lamine Yamal but also to his three-year-old brother, Kane.
After the final referee blew the final whistle, little Kane ran onto the field. He was wearing a jersey with his brother Yamal's surname and the number 19 on the back. Kane ran across the pitch toward his brother and embraced him.
Following the final against Argentina, Kane behaved like a true star. He hugged his brother, played with the championship trophy, posed for photographers, and even tried on a security guard's cap at the edge of the field.
The Spanish press has already called him "the main discovery of the tournament." Social media users are applauding the boy's sincerity and his natural demeanor in front of the camera. One of the videos showing Kane's reaction to Spain's goal was viewed nearly 2 million times within three hours.
Kane is Lamine Yamal's half-brother on their mother's side. He was born in September 2022. Lamine Yamal has repeatedly said that his little brother is "everything to him" and that he even sees him "like a son."
Kane attended all of the Spanish national team's matches in the 2026 World Cup. He has already experienced the joy of championship victories alongside his brother at Euro 2024 and the 2026 World Cup.