Навоийдаги конда "БелАЗ" хизмат автомобилини босиб қолди: икки киши ҳалок бўлди
Ҳодиса юзасидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан терговга қадар текширув олиб борилмоқда.
'Навоийдаги конда "БелАЗ" хизмат автомобилини босиб қолди: икки киши ҳалок бўлди'ning rasmi
Навоий вилоятидаги конлардан бирида автоағдаргич ва хизмат автомобили иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. Оқибатда хизмат автомобилида бўлган 2 нафар ишчи ҳалок бўлди.
Навоийдаги конда “БелАЗ” босиб қолишидан автомобилдаги икки киши ҳалок бўлди
Маълум бўлишича, воқеа 21 июль куни соат 05:30 ларда кон ҳудудида содир бўлган. Йўл-транспорт ҳодисасига автоағдаргич ва хизмат автомобили тўқнашуви сабаб бўлган.
Ҳодиса юзасидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан терговга қадар текширув олиб борилмоқда. Шунингдек, масъул давлат ташкилотлари томонидан махсус текширув ўтказилиб, воқеанинг барча ҳолатлари ва келиб чиқиш сабаблари ўрганилмоқда.
Комбинатнинг масъул хизматлари томонидан бундай нохуш ҳодисаларнинг олдини олиш бўйича қўшимча чора-тадбирлар кўрилмоқда.

At the mine in Navoi, a BelAZ crushed a service vehicle: two people died
A traffic accident involving a dump truck and a service vehicle occurred at one of the mines in the Navoi region. As a result, two workers who were in the service vehicle died.
Two people in a car died after being crushed by a BelAZ at a mine in Navoi
According to reports, the incident occurred on July 21 at around 05:30 in the mine area. The traffic accident was caused by a collision between a dump truck and a service vehicle.
Law enforcement authorities are conducting a pre-investigation inspection regarding the incident. Additionally, special inspections are being carried out by responsible state organizations to study all circumstances and causes of the incident.
Additional measures are being taken by the responsible services of the plant to prevent such unfortunate incidents.