Президент Администрацияси раҳбари Саида Мирзиёева 25 июль — Халқаро судялар ва суд тизими ходимлари фаровонлиги куни муносабати билан соҳа вакилларига табрик йўллади.
У ўз табригида судялар ва суд тизими ходимларининг одил судловни таъминлашдаги масъулияти ва ўрни муҳим эканини таъкидлади.
Мирзиёева соҳа ходимларига мустаҳкам соғлиқ, куч-ғайрат, қатъият ҳамда адолат тамойилларига доимо содиқ қолишларини тилади.
Таъкидланганидек, адолатли ва мустақил суд тизимини шакллантиришда судялар ҳамда суд тизими ходимларининг фаолияти алоҳида аҳамият касб этади.

Saida Mirziyoyeva, head of the Presidential Administration, sent congratulations to representatives of the field on July 25 — International Day of Judges and Court Staff.
In her congratulatory message, she emphasized the importance of the responsibility and role of judges and court staff in ensuring justice.
Mirziyoyeva wished the field workers good health, strength, determination, and constant loyalty to the principles of justice.
As noted, the activities of judges and court staff are of particular importance in forming a fair and independent judicial system.