Тошкент шаҳрининг Чилонзор туманида қурилиш-таъмирлаш ишлари муносабати билан айрим кўчаларда автотранспорт воситалари ҳаракати вақтинча чекланади. Бу ҳақда тегишли мутасаддилар маълум қилди.
Маълум қилинишича, 2026 йил 28 июль куни соат 23:00 дан бошлаб қурилиш-таъмирлаш ишлари тўлиқ якунлангунга қадар Бунёдкор кўчасининг қўшимча йўл бўлагида, Кичик ҳалқа йўлидан Чилонзор метро бекати ҳудудидан Қатортол-2 кўчасигача бўлган бир томонлама йўналиш автотранспорт воситалари ҳаракати учун ёпилади.
Шу муносабат билан мазкур ҳудуд орқали ҳаракатланувчи бир қатор автобус йўналишларининг ҳаракат схемаси ҳам вақтинча ўзгартирилади.
Хусусан, 41 ва 116-сонли автобуслар Чилонзор буюм бозори томон ҳаракатланишда Кичик ҳалқа йўли, Қатортол, Заргарлик, Қатортол-2 ва Бунёдкор кўчалари орқали қатнайди.
77-сонли автобус эса Чилонзор 25-даҳаси йўналишида Кичик ҳалқа йўли, Қатортол, Заргарлик, Қатортол-2 ҳамда Ал-Хоразмий кўчалари орқали ҳаракатланади.
118-сонли автобуснинг ҳаракат йўналиши Бунёдкор кўчаси, Кичик ҳалқа йўли ва Қатортол кўчалари орқали ташкил этилади.
Шунингдек, 74 ва 171-сонли автобуслар ҳаракати вақтинча "Олмазор" метро бекатигача қисқартирилади.
Мутасаддилар ҳайдовчилар ва йўловчилардан ҳаракатни олдиндан режалаштиришни ҳамда вақтинча жорий этилган ҳаракат схемасига амал қилишни сўрамоқда.

In the Chilanzar district of Tashkent, traffic of motor vehicles will be temporarily restricted on some streets due to construction and repair work. This was announced by the relevant officials.
According to the information, starting from 23:00 on July 28, 2026, until the full completion of the construction and repair work, the additional lane of Bunyodkor Street, from the Small Ring Road in the area of Chilanzar metro station to Qatortol-2 Street, will be closed for one-way traffic of motor vehicles.
In this regard, the traffic scheme of a number of bus routes passing through this area will also be temporarily changed.
In particular, buses No. 41 and 116, when heading towards the Chilanzar Commodity Market, will run via the Small Ring Road, Qatortol, Zargarlik, Qatortol-2, and Bunyodkor streets.
Bus No. 77, on the route to Chilanzar 25th neighborhood, will operate via the Small Ring Road, Qatortol, Zargarlik, Qatortol-2, and Al-Khwarizmi streets.
The route of bus No. 118 will be organized via Bunyodkor Street, the Small Ring Road, and Qatortol Street.
Additionally, the routes of buses No. 74 and 171 will be temporarily shortened to the Olmazor metro station.
The officials ask drivers and passengers to plan their movement in advance and to adhere to the temporarily introduced traffic scheme.