Ўзбекистоннинг айрим ҳудудларида чанг-тўзон кузатилиши мумкин
Бугун, 29 июль куни Ўзбекистоннинг айрим ҳудудларида кучли шамол ва чанг-тўзон кузатилиши мумкин. Бу ҳақда Ўзгидромет хабар берди.
Маълум қилинишича, кундуз куни Бухоро ва Навоий вилоятлари, шунингдек, тоғли ҳудудларнинг айрим жойларида шамол тезлиги секундига 13–18 метргача кучайиши мумкин.
Айрим ҳудудларда кучли шамол чанг-тўзон билан бирга кузатилиши эҳтимоли бор.
Аввалроқ Ўзгидромет август ойи Ўзбекистонда қуруқ ва бироз иссиқ об-ҳаво билан бошланишини маълум қилган эди. Ойнинг дастлабки кунларида айрим ҳудудларда ҳаво ҳарорати 43 даражагача кўтарилиши, кейинчалик эса 3–5 даражага пасайиши кутилмоқда.

Dust storms may be observed in some regions of Uzbekistan
Today, July 29, strong winds and dust storms may be observed in some regions of Uzbekistan. This was reported by Uzgidromet.
According to reports, during the daytime, wind speeds may increase to 13–18 meters per second in Bukhara and Navoiy regions, as well as in some areas of mountainous regions.
In some areas, strong winds may be accompanied by dust storms.
Earlier, Uzgidromet reported that August in Uzbekistan will begin with dry and slightly hot weather. In the early days of the month, air temperatures in some regions are expected to rise to 43 degrees, followed by a decrease of 3–5 degrees.