Onix ҳайдовчиси ҳам вафот этди: Тошкентдаги ЙТҲда қурбонлар сони икки нафарга етди
Тошкент шаҳрида YPX ходимларининг патруль мотоцикллари ва Onix автомобили иштирокида содир бўлган оғир йўл-транспорт ҳодисасида ҳалок бўлганлар сони икки нафарга етди.
Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази маълум қилишича, тўқнашувдан сўнг шифохонага икки нафар патруль хизмати ходими, бир нафар YPX инспектори ҳамда Onix автомобили ҳайдовчиси олиб келинган.
Ҳодиса оқибатида патруль мотоциклини бошқариб келаётган YPX ходими воқеа жойида вафот этган бўлса, Onix ҳайдовчиси 27 июль куни шифохонада ҳаётдан кўз юмган.
Қолган уч нафар жабрланган шахснинг аҳволи яхшилангани ва улар умумий бўлимга ўтказилгани айтилган.
Маълумотларга кўра, ЙТҲ 16 июль куни соат 18:30 атрофида Тошкент шаҳридаги Дўрмон йўли кўчасида содир бўлган. Ўша вақтда уч нафар йўл-патруль хизмати инспектори патруль мотоциклларида ҳаракатланаётган бўлган. Улар Ғазалкент кўчасидан чорраҳага кириб келган Onix автомобили билан тўқнашиб кетган.
Аввалроқ ижтимоий тармоқларда мазкур ЙТҲ кортеж кузатуви вақтида содир бўлгани ҳақида тахминлар тарқалган эди. Бироқ Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати бу маълумотларни асоссиз деб атаган ва текширилмаган хабарларни тарқатмасликка чақирган.

The Onix driver also died: the number of victims in the Tashkent traffic accident reached two.
Image of 'The Onix driver also died: the number of victims in the Tashkent traffic accident reached two.'
In Tashkent, the number of fatalities in a severe road traffic accident involving patrol motorcycles of traffic police officers and an Onix car has reached two.
According to the Republican Scientific Center for Emergency Medical Care, two patrol service officers, one traffic police inspector, and the driver of the Onix car were brought to the hospital after the collision.
As a result of the incident, the traffic police officer who was riding the patrol motorcycle died at the scene, while the driver of the Onix passed away in the hospital on July 27.
It was reported that the condition of the remaining three injured individuals has improved and they have been transferred to a general ward.
According to information, the traffic accident occurred around 18:30 on July 16 on Dormon Yoli Street in Tashkent. At that time, three traffic patrol service inspectors were moving on patrol motorcycles. They collided with an Onix car that had entered the intersection from Ghazalkent Street.
Earlier, assumptions had spread on social media that this traffic accident occurred during a convoy escort. However, the Road Safety Service called this information unfounded and urged not to spread unverified reports.