Мирзиёев Қозоғистонга жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев бугун, 29 июль куни амалий ташриф билан Қозоғистон пойтахти Остона шаҳрига жўнаб кетди.
Маълум қилинишича, ташриф дастурига мувофиқ, давлат раҳбари Остона шаҳрида бўлиб ўтадиган "Келажак ўйинлари" учинчи халқаро мусобақасининг тантанали очилиш маросимида иштирок этади.
Мазкур мусобақа инновацион технологиялар ва спортни ўзида уйғунлаштирган йирик халқаро тадбирлардан бири ҳисобланади. Унда турли мамлакатлардан келган спортчилар ва рақамли спорт йўналишидаги иштирокчилар беллашади.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev departed for Astana, the capital of Kazakhstan, on an official visit today, July 29.
According to reports, in accordance with the visit program, the head of state will participate in the grand opening ceremony of the third international "Games of the Future" competition, to be held in Astana.
This competition is considered one of the major international events that combines innovative technologies and sports. Athletes and participants in the field of digital sports from various countries will compete in it.